Videoserie: ''Een kijkje in Berehove"

Aflevering 1: De transporten

Aflevering 2: De opslag

Blogs

Aflevering 3: De gaarkeuken


Mei 2025

Nederlanders bouwen in Benne

In een eerder geschreven blog hebben jullie kunen lezen over het dorpje Benne. In dit dorpje wonen veel kinderen die lang niet elke dag voldoende (warm) eten krijgen. Hun ouders zijn vaak te dronken om voor de kinderen te kunnen zorgen. Inmiddels wordt er vanuit de gaarkeuken in Beregowo ook dagelijks voor deze kinderen gekookt. Sinds drie jaar woont het echtpaar Sasja en Nica in Benne. Zij hebben 9 kinderen, waaronder 4 pleegkinderen. Sasja is in Benne aangesteld als zendeling en als gezin doen zij ook kinderwerk. Ook zij koken dagelijks voor kinderen die niet genoeg een warme maaltijd krijgen. De gezinssituatie van Sasja en Nika is zorgelijk te noemen. Het woonhuis is te klein voor hen en de 9 kinderen. Sasja en Nika verlangen niet naar een groot, luxe huis, maar de overheid eist een bepaalde minimale oppervlakte aan woongelegenheid voor, met name, de pleegkinderen. Het huis van Sasja en Nika voldoet lang niet aan deze eisen. Het huis bestaat uit een keuken, een woonkamer en één slaapkamer waar ze dus met elf personen wonen. De pleegkinderen worden als eigen kinderen beschouwd. Echter, door het te kleine huis kan de kinderbescherming elk moment besluiten de kinderen weg te halen. Met financiële hulp vanuit Nederland kon het huis gekocht worden. Er is een begin gemaakt met een aanbouw aan het huis, zodat er meerdere kamers gecreëerd kunnen worden. Vorige week heeft de helft van de Nederlandse klusgroep verder geholpen met het realiseren van de aanbouw. De andere helft van de groep renoveerde de gaarkeuken. Er is hard gewerkt, maar het is nog lang niet klaar. Ook is er nog te weinig geld om alle materialen die nodig zijn om o.a. het dak te kunnen maken binnen. Zou u/jij een steentje bij willen dragen voor dit gezin? Wat zou het erg zijn als de kinderen door de kinderbescherming naar het kindertehuis gebracht worden! U kunt hieronder klikken op de betaallink of scan de QR-code.

Lees meer »

De gaarkeuken in Beregowo in een ‘’nieuw jasje’’.

De gaarkeuken in Beregowo is onstaan door de uitbraak van de oorlog ruim drie jaar geleden. Velen vluchten vanuit het oosten van Oekraïne naar het westen van het land. Een lange reis van 2 tot 3 dagen. Men hoopte na zo'n lange reis onder andere een warme maaltijd te krijgen. In het begin werden tientallen maaltijden per dag bereid in de gaarkeuken, maar het groeide al snel uit naar honderden maaltijden. Nu worden er ca. 500 warme maaltijden per dag gemaakt. Het meest wordt er nog gekookt voor de plaatselijke bevolking die in armoede leeft. Daarnaast nog een voor een kleine groep vluchtelingen. Veel vluchtelingen hebben hun plekje in Beregowo gevonden en kunnen zelf voor hun eten zorgen. De gaarkeuken kreeg 1,5 jaar geleden een aanbouw, maar de echte keuken waar tante Luba (samen met de anderen) elke dag kookt bleef zoals het was. Die keuken was niet meer geschikt om grote hoeveelheden te kunnen koken. Wij zijn heel blij dat daar verandering in is gekomen. Vorige week is er een groep Nederlanders gekomen om de keuken een flinke opknapbeurt te geven. Wat een positieve verandering! Het is nu een echte, professionele keuken geworden. Het werken is niet alleen eenvoudiger geworden, maar vooral ook hygiënischer. Na de Heere hartelijk dank voor uw financiële bijdrage en/of het helpen bij de verbouwing.

Lees meer »

Paasfeest voor de kinderen in Beregowo

Vorige week was er weer de kindermiddag voor de kinderen van Beregowo. Pasen was het thema van de middag. Er was een redelijk grote opkomst. We mochten de kinderen het Paasevangelie vertellen. Dat de Heere Jezus Christus voor onze zonden is gestorven aan het kruis van Golgotha en na drie dagen is opgestaan uit de doden. We hebben Paasliederen gezongen, spelletjes gedaan en een knutselwerkje gemaakt. De kinderen hadden een leuke kindermiddag ook al liep het anderhalf uur uit.

Lees meer »
Maart 2025
Februari 2025
Januari 2025

Opbrengst oliebollenactie 2024

We zijn dankbaar voor het opgehaalde bedrag van €2084,-We hebben weer veel oliebollen en appelbeignets kunnen verkopen. Hieronder ziet u nog een paar foto's van de actie.  

Lees meer »

Webwinkel Hanneke

Ook dit jaar is Hanneke bereid om een gedeelte van de opbrengst van haar webwinkel weer aan het werk van Stefanie te schenken. Op haar website kunt u leuke kraamcadeautjes vinden, knuffels voor babys of cadeaus voor andere gelegenheden. Klik op de link om een kijkje te nemen. Van harte aanbevolen!

Lees meer »

Kerstfeest voor de kinderen in Beregowo

Afgelopen zaterdag waren de kinderen van Berehove uitgenodigd voor de Kerstkindermiddag. Het thema was "Jezus is het Licht". De kinderen hoorden van de Heere Jezus Christus die naar de aarde kwam om zondaren zalig te maken. We hebben met elkaar Kerstliederen gezongen, geknutseld en spelletjes gedaan. Ook leerden de kinderen een bijbeltekst uit het hoofd.

Lees meer »