Verloofd!
Afgelopen zaterdag reisde ik samen met Yura af naar Fastov (onder Kiev). Bij aankomst op het treinstation heeft Yura mij ten huwelijk gevraagd en daar heb ik van harte ja op gezegd.
Door de huidige oorlog is het werk in het kindertehuis in Pomichnaja gestopt. Op dit moment help ik vluchtelingen in Berehove (Oekraïne) en zorg ik dat er transporten geregeld worden met hulpgoederen voor het front. Zie de pagina transporten voor meer informatie.
Mijn naam is Stefanie Evsikova-de Wildt. In 2017 ben ik verhuisd naar Berehove, een plaats net over de grens met Hongarije, in Oekraïne. Ruim 2 jaar heb ik gewerkt op de kinderafdeling van het ziekenhuis in Berehove. In oktober 2019 ben ik verhuisd naar Pomichnaja (provincie Kirovohrad). Een plaats 1000 km vanaf Berehove. Daar heb ik gewerkt in een familiehuis. In Pomichnaja werden de plannen gemaakt en gezocht naar een geschikte locatie om een huis op te zetten voor gehandicapte kinderen, wat “Bethesda” zou gaan heten. Steeds meer dreigde de uitbraak van een oorlog. Daarom pauzeerden we het plan “Bethesda”, in de hoop dat er geen oorlog zou komen. Echter brak op 24 februari 2022 de oorlog uit met Rusland.
De uitbraak van de oorlog zorgde er voor dat Ik moest vluchten naar het westen van Oekraïne. Zo kwam ik weer in Berehove terecht. Berehove werd een toevluchtsoord voor vluchtelingen. De Heere liet mij zien om deze vluchtelingen te helpen. De Heere opende deuren om transporten met hulpgoederen naar Oekraine te laten komen.
Vanuit Nederland is de TFC actief betrokken bij het regelen van de nodige papieren voor de transporten. In het begin van de oorlog en later maandelijks kwamen busjes of vrachtwagens met humanitaire goederen naar Oekraïne. De goederen worden opgeslagen in een loods. Yura (sinds 13 augustus 2022 mijn man) is als hoofd aangesteld in deze loods met de opgeslagen goederen. Yura zorgt dat goederen uitgedeeld, doorgevoerd of opgestuurd worden. De humanitaire goederen worden onderverdeeld in 3 doelgroepen, nl: voor vluchtelingen, voor de gaarkeuken en voor het front. Ook worden gevluchte moeders met kleine kinderen een handje geholpen door hen te voorzien van materiele goederen. Naast het werk in de opslag en de communicatie met de transport- groepen, bezoeken mijn man en ik kindertehuizen, waar we ook het evangelie mogen vertellen. Ons gebed is of er een weg geopend mag worden zodat we meer in dit werk kunnen dienen. Wilt u mee bidden?
Yura en Stefanie voor het kindertehuis dat ze nu regelmatig bezoeken
Om jullie op de hoogte te houden, schrijf ik af en toe blogs. Hier onder staan de recentste.
2 mei 2022 18:02
Afgelopen zaterdag reisde ik samen met Yura af naar Fastov (onder Kiev). Bij aankomst op het treinstation heeft Yura mij ten huwelijk gevraagd en daar heb ik van harte ja op gezegd.
26 apr 2022 14:39
Er staat een nieuwe nieuwsbrief online. Klik op onderstaande knop om de nieuwsbrief te downloaden.
16 apr 2022 14:42
Al 7 vrachtwagens en 23 busjes zijn mede door uw hulp naar Oekraïne gebracht. Iedereen mag zo’n zijn steentje bij dragen. Producten worden gesponsord, acties worden gehouden om geld in te zamelen en financieel wordt er bij gedragen. Vrijwilligers zijn bereid om alle gedoneerde spullen naar Oekraïne te brengen. Bij aankomst wordt de vracht uitgeladen en opgeslagen.
4 apr 2022 22:43
De situatie in Oekraïne is ernstig. Het is een vreselijke oorlog (ernstiger dan wat het Nederlandse nieuwslaat zien). Er is nu niet alleen oorlog, maar ook hongersnood. Vooral aan het front wordt er veel hongergeleden. Inmiddels wordt er ook al gebombardeerd in het westen van Oekraïne. Maar vooralsnog is er in onze provincie nog niets gebeurt. Het dichtstbijzijnde waar er gebombardeerd is, is 250km verderop. Gelukkig horen we nu dat de Russen zich aan het terugtrekken zijn in het Noorden.
31 mrt 2022 12:52
Wilt u voedsel sponsoren maar weet u niet waar u moet beginnen?
30 mrt 2022 18:04
Hallo iedereen, Zo dat is lang geleden 😅. Niet alle dagen heel druk geweest, ook even gewoon de momentjes genomen van geen telefoontjes, berichtjes enzovoort. Maar hou jullie natuurlijk graag op de hoogte😉. Tot nu toe is het hier in de Zakarpaten (province waar ik nu woon) rustig qua oorlogsgeweld. Bijna elke dag gaat het luchtalarm wel af, maar tot nu toe nog niets gebeurt. En wij geloven dat dit ook wel zo zal blijven. Verder gaan de bombardementen en beschietingen in Oekraïne 'gewoon' door. Sommige plaatsen, die bezet waren door de Russen, zijn nu weer bevrijd door Oekraïne. Daar zijn wij erg dankbaar voor🙏.
Om de laatste nieuwsbrief te lezen, kunt u op onderstaande knop klikken. Wilt u altijd de nieuwste nieuwsbrief per mail ontvangen? Meld u dan aan voor de nieuwsbrief.